مجموعه ها

ارديبهشت 10, 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
0

دستگاه داخل دهانی، دستگاهی است که در طول خواب، درون دهان، بر روی دندان هایتان قرار می گیرد. این وسیله با نگه داشتن زبان در محل خود یا حرکت فک پایین به سمت جلو،  از بسته شدن راه هوایی در حین خواب جلوگیری می کند. برخی از بیماران ترجیح می دهند تا از این دستگاه به جای دستگاه سی پپ (پپ) استفاده کنند. دندانپزشکانی که در شاخه پزشکی خواب آموزش دیده باشند، پس از انجام مراحل معاینه، برای موارد مبتلا به آپنه، می توانند این دستگاه را متناسب با درون دهان شما بسازند. دستگاه داخل دهانی برای موارد مبتلا به آپنه با شدت کم و متوسط و افرادی که تمایل به استفاده از دستگاه سی پپ (پپ) ندارند، پیشنهاد می شود.

ارديبهشت 10, 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
0

درمان جراحی به اندازه استفاده از دستگاه پپ (سی پپ) و دستگاه داخل دهانی در درمان آپنه خواب مؤثر نیست. در صورتی که درمان با دستگاه های پپ (سی پپ) و دستگاه داخل دهانی برای شما مؤثر نبود، از گزینه های متنوع جراحی می توان استفاده کرد. مرسوم ترین گزینه، کاهش یا برداشتن تکه اضافی موجود در گلوی فرد است که موجب بسته شدن راه هوایی در حین خواب می شود. روش های پیچیده تری هم وجود دارد که می تواند ساختار استخوان فک، بینی و صورت را تنظیم کند. کاهش وزن از طریق جراحی هم می تواند یک گزینه باشد. با پزشک متخصص طب خواب خود مشورت کنید و بدانید که کدام گزینه برای شما مناسب تر است.

ارديبهشت 10, 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
0

درمان با تغییر موقعیت خواب (Positional therapy)، یک روش رفتاری به منظور درمان وقفه تنفسی حین خواب است. برخی از افراد زمانی که به پشت می خوابند دچار وقفه تنفسی حین خواب می شوند. به این حالت تاق باز (supine) گفته می شود. تنفس این افراد زمانی که به پهلو می خوابند، به حالت معمول باز می گردد. درمان با تغییر موقعیت خواب ممکن است با پوشیدن یک وسیله مخصوص به دور کمر یا پشت همراه باشد. این وسیله موجب می شود تا شما در حین خواب به پهلو قرار گیرید. راه درمانی دیگر استفاده از یک وسیله کوچک است که از تکنولوژی «بازخورد لرزشی لمسی (vibro-tactile feedback)» بهره می برد. این وسیله به پشت گردن بسته می شود و زمانی که فرد به پشت می خوابد، به آرامی شروع به لرزش می کند. لرزش ایجاد شده بدون اینکه شما را از خواب بیدار کند، به بدن شما هشدار می دهد تا موقعیت خواب خود را تغییر دهد. درمان با تغییر موقعیت خواب می تواند به تنهایی و یا همراه با سایر روش های درمان وقفه تنفسی حین خواب استفاده شود.

ارديبهشت 05, 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
0

تغییرات مختلفی در سبک زندگی شما وجود دارد که میتواند خروپف و بهبود عارضه وقفه تنفسی حین خواب را کاهش دهد. تغییرات رفتاری مانند ترک مصرف دخانیات یا عدم نوشیدن الکل می تواند در بهبود عارضه وقفه تنفسی حین خواب (آپنه خواب) مؤثر باشد. الکل موجب می شود تا عضلات گلو شل شوند که این امر باعث ایجاد خروپف یا بسته شدن راه هوایی می شود. اگر شما دچار آلرژی هستید، استفاده از دکونژستان قبل از خواب می تواند به افزایش جریان هوا از راه بینی کمک کند.

ارديبهشت 03, 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
0

در برخی موارد، در صورت زیادی وزن یا چاقی بسیار، کاهش وزن می تواند به بهبود یا کم کردن وقفه تنفسی حین خواب منجر شود. از علائم زیادی وزن، داشتن گردن ضخیم و تکه های زائد در ناحیه گلوست که ممکن است موجب مسدود شدن راه هوایی شود. البته تضمینی وجود ندارد که کاهش وزن وقفه تنفسی را کاهش دهد، هرچند می تواند عاملی کمک کننده باشد. این روش به ندرت ممکن است در مورد بیمارانی که راه هوایی گلو یا بینی آن ها باریک باشد، تغییر ایجاد کند.

ارديبهشت 10, 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
0

سی پپ (پپ PAP) دستگاهی است که با استفاده از جریان هوای پایدار، مجرای تنفسی شما را در حین خواب به آرامی باز نگه می دارد. در نتیجه این عمل، شما می توانید براحتی نفس بکشید. شما با یک ماسک بر روی صورت، و لوله خرطومی متصل به دستگاهی که در کنار تختخواب قرار می گیرد، به خواب می روید. انواع ماسک ها و دستگاه ها وابسته به روش درمان، تناسب ماسک با فرم صورت شما، و راحتی استفاده متفاوت است. استفاده از دستگاه سی پپ، روش درمانی پیشرو در بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب است و برای تمامی بیماران توصیه می شود.

مراحل کار در کلینیک تخصصی اختلالات خواب چگونه است؟

 • Find Locations

  1. آشنایی و نوبت

  روش های دسترسی به این مجموعه شامل تلفن های 88230232 و 88230233، وبسایت www.iransleep.com، کانال تلگرام drsadeghniiat@ و صفحه اینستاگرام iransleep@ و شماره تلگرام 09336112512 می باشد. شما میتوانید به منظور تعیین نوبت با شماره تلفن 88230231 در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 9 شب تماس بگیرید.
   
 • choose a category

  2. ارزیابی

  ارزیابی و تشخیص انواع اختلالات خواب شامل تست پلی سومنوگرافی شبانه یا تست خواب (PSG)، تست سی پپ تیتراسیون (CPAP Titration)، تست میزان خواب آلودگی طی روز (MSLT)، تست تشخیصی میزان توانایی بیدار ماندن (MWT) می باشد که دو روش ارزیابی اول در طی یک شب بستری و دو روش ارزیابی دوم در طی یک روز بستری انجام می شود.
   
 • choose a category

  3. درمان و پیگیری

  پس از انجام مرحله ارزیابی و تشخیص، روش های درمانی مختلف شامل توصیه های بهداشت خواب، مشاوره شناختی یا رفتاری، دستگاه های CPAP یا Bipap، دستگاه داخل دهانی Oral Appliance، مدیریت وزن، دارو و ... به اجرا در می آید. روند درمان، ارتباط با شرکت های ارایه کننده محصولات و خدمات، همکاران و ... به درخواست بیماران و مراجعین از طریق روش های دسترسی بیان شده قابل پیگیری می باشد.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…